niedziela, 15 września 2013

Pielęgnacja rzęs przedłużonych


Długość efektu końcowego, a przy tym koszt i czas późniejszych uzupełnień zależy od odpowiedniej pielęgnacji. Im bardziej dbamy tym mniej czasu zajmuje uzupełnienie. Należy stosować się do poniższych zasad:


  1. Po zabiegu przez 24 godziny nie można rzęs moczyć, dotykać (ponieważ jest to czas na całkowite wiązanie kleju), nie można stosować kremów, olejków oraz innych kosmetyków na bazie tłuszczu w okolicach rzęs.
  2. Do 48godz należy unikać sauny, ciepłych kąpieli parowych, basenów (gorące lub wilgotne powietrze może osłabić działanie kleju).
  3. Tusz do rzęs nie jest potrzebny ponieważ rzęsy mają już ciemny, czarny kolor, jednak zaistnieje taka potrzeba należy użyć maskary wodnej, nie może być to maskara wodoodporna, bądź na bazie oleju. Starajmy się tuszować tylko końcówki rzęs. UWAGA! Wytuszowanie rzęs od nasady - czyli miejsca wiązania kleju z automatu kwalifikuje aplikację do zdjęcia i ponownej aplikacji ! Porządne odtłuszczenie i oczyszczenie rzęs z resztek tuszu pomiędzy łączeniami jest zbyt czasochłonne i bardzo często wiązanie kleju jest wówczas nietrwałe - nie mogę dać gwarancji na trwałość aplikacji.
  4. Do demakijażu nie można używać mleczek, płynów dwufazowych preparatów zawierających substancje tłuszczowe – ponieważ osłabiają działanie kleju. Należy używać preparatów nie zawierających substancji PEG.
  5. Na przedłużane rzęsy nie należy robić trwałej ondulacji.
  6. Nie wolno używać zalotki do rzęs przedłużonych (można dobrać takie rzęsy aby uzyskać efekt podkręcenia bez użycia zalotki).
  7. Absolutnie nie wolno samodzielnie usuwać lub wyrywać przedłużonych rzęs !!! Można je usunąć tylko w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, przy użyciu specjalnego preparatu, przez wykwalifikowaną osobę. Samodzielne wyrywanie to najprostsza droga do wyłysienia powiek. Najczęściej kończy się silnym uszkodzeniem cebulki, która następnie będzie potrzebowała 2-3 miesięcy regeneracji zanim będzie w stanie "wyprodukować" nową rzęsę.Stosując się do w/w zasad można cieszyć się długotrwałym efektem pięknych, długich rzęs.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz