niedziela, 15 września 2013

Kiedy stylistka odmówi zabiegu ?

Są takie sytuacje w których stylistka może, a nawet powinna odmówić wykonania zabiegu:

  1. jakiekolwiek objawy chorobowe na oczach/powiekach lub jeśli to wynika z ankiety medycznej jaką powinnaś wypełnić przed zabiegiem.  
  2. niedomykalność powiek (tzn kiedy mimo zamknięcia oczu stylistka widzi w szczelince między powiekami białko oka). Jest możliwość wykonania zabiegu na takich oczach, ale wyłącznie z użyciem klejów niskooparowych tzw. sensitive. Kleje te są opracowane do pracy przy otwartym oku i mają niski czas wiązania - średnio 2-3 tyg - a to powoduje konieczność częstych uzupełnień. 
  3. bardzo słabe cebulki - rzęsy można bez problemu wyciągnąć z mieszka włosowego. W pierwszej kolejności należy zadbać o stan rzęs stosując odżywki płynne w pędzelku np. revitalash, prolash lub łykając preparaty na skórę, włosy i paznokcie np. biosilica, belissa. Po poprawieniu ogólnego stanu rzęs powinno się wykonać bardzo leciutką stylizację objętościową z użyciem najcieńszych dostępnych rzęs syntetycznych lub włosia norczego. 
  4. jeśli oczekiwania klientki co do aplikacji są niewspółmierne do możliwości "udźwigu" jej rzęs naturalnych. Np. klientka posiadając rzęski 4-5 mm chce aplikacji rzęs 15mm i więcej. Jeśli w mojej ocenie aplikacja uszkodzi rzęsy naturalne - odmówię. Jest możliwość wykonania takiego zabiegu, ale wyłącznie po podpisaniu dokumentu o "poinformowaniu o skutkach aplikacji i zwolnieniu stylistki z odpowiedzialności za stan rzęs naturalnych po zabiegu".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz